whatsapp-call

נפצעתם? חליתם?

אנחנו כאן בכדי לעזור לכם!

  עורך דין רשלנות רפואית

  משרד עורכת דין עמיר מתמחה בייצוג מטופלים אשר נגרם להם נזק במהלך טיפול רפואי – עקב טיפול רשלני, איחור באבחון או מחדל באי מתן טיפול נדרש בנסיבות.

  ייצוג בתיקי רשלנות רפואית דורש ניסיון, הבנה של מורכבות עולם הרפואה והקשר בינו לבין עולם המשפט, היכרות עם הרופאים המומחים המתאימים לצורך בחינת התיק והגשת התביעה.

  למשרד עורכת דין ניסיון רב והצלחות מוכחות בתיקי רשלנות רפואית, בהם זכתה עבור לקוחותיה בסכומי פיצוי גבוהים המשקפים את הנזק שנגרם להם ולמשפחותיהם.

  עו"ד עמיר הינה יו"ר פורום רשלנות רפואית בלשכת עורכי הדין במחוז הדרום, שמשה במשך שנים סגנית יו"ר פורום הנזיקין של לשכת עורכי הדין, מעבירה הרצאות והשתלמויות לעורכי דין בנושאים של משפט ורפואה וייצגה את לשכת עורכי הדין בוועדות הכנסת ובדיונים הקשורים לחקיקה בנושא הרשלנות הרפואית.

  עו"ד רשלנות רפואית

  כל מקרה של רשלנות רפואית מוביל לפגיעה קשה מאוד, מכל הבחינות: מעבר לנזק הפיזי עקב טיפול כושל (או אי מתן טיפול הכרחי), ישנו גם נזק רגשי כתוצאה מהפער בין הציפיות (שמערכת הבריאות תפתור בעיה ולא תגרום לפגיעה) לבין המציאות. נזק נוסף הוא בהיבט הכלכלי, מפני שאדם שנפגע בעקבות הרשלנות יתקשה לפרנס את עצמו (ולחילופין, כשהנפגע הוא ילד, ההורים נדרשים לטפל בו ומפסידים ימי עבודה רבים, זאת בנוסף להוצאות עבור טיפולים). בכל מקרה כזה כדאי להיעזר בשירות של עוד רשלנות רפואית, כלומר עורך דין עם מומחיות בתחום ספציפי זה, כך שלפחות הנזק הכלכלי יכוסה. משרד עורכי דין עמיר אמון על הושטת עזרה לנפגעי ונפגעות רשלנות רפואית, באחריות ובמקצועיות.

  באילו מקרים מטפל עוד רשלנות רפואית?

  רשלנות רפואית יכולה להתרחש בתחומים רפואיים שונים ובפרוצדורות שונות, החל ממתן תרופות ועד ניתוח. עם סוגי המקרים השכיחים יחסית בהם מטפל עוד רשלנות רפואית נמנים:

  * רשלנות רפואית בהריון – מגוון רחב של מקרים שהמכנה המשותף להם הוא פגיעה באישה הרה ו/או בעובר שלה. בין הגורמים האפשריים: אי הפניה לבדיקות חיוניות, ביצוע רשלני של בדיקות ועוד.

  * רשלנות רפואית בלידה – גם רשלנות רפואית בלידה היא קטגוריה רחבה. בין השאר נכללים בה מקרים של התעלמות מגורמי סיכון במצב של פרע כתפיים, ביצוע רשלני של פרוצדורה כזו או אחרת, אי ביצוע ניתוח קיסרי למרות שנדרש הליך כזה, לידה מורכבת ללא נוכחות של מומחה ועוד.

  * פענוח שגוי של בדיקות – רשלנות חמורה במיוחד שעלולה למנוע אבחון מחלה קשה או פגיעה מסוכנת, וכתוצאה מכך האדם לא מקבל בזמן טיפול חיוני. מצב הפוך שגם הוא יחשב רשלנות הוא אבחון שגוי בעקבותיו יינתן טיפול מזיק.

  * היעדר הסכמה מדעת – כשמטופל או מטופלת לא מקבלים מהרופא את כל המידע הנחוץ לצורך קבלת החלטה, הם לא יכולים למעשה לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורם, ולכן גם מצב זה מוגדר כרשלנות רפואית.

  ניסיון, נחישות ומצוינות

  עוד רשלנות רפואית הוא גם מומחה לדיני נזיקין, גם מומחה לניהול תביעות מול גופים חזקים (חברות ביטוח, המדינה שחלק מבתי החולים שייכים לה, ועוד) וגם איש מקצוע שנדרש להתנהל ברגישות אבל גם בנחישות. עם משרד עורכי דין עמיר תוכלו לסמן V על כל האיכויות החיוניות הנ"ל, ולדעת שייעשה מאמץ מרבי להבטיח את הפיצוי המגיע לכם.

  עורך דין מומחה לרשלנות רפואית

  רופאים ורופאות, ובאופן כללי אנשי ונשות צוותים רפואיים, עוברים הכשרה ארוכה, יסודית ומקיפה. גם כשהם כבר עובדים במקצוע נמשכת הלמידה, וכולם כמובן מודעים היטב לכובד האחריות המוטל על כתפיהם לנוכח העיסוק שבו בחרו. למרות זאת, יש גם לא מעט מקרים של רשלנות רפואית אשר גורמת נזק רב למטופל או למטופלת. במקרים אלה, על-מנת שהפגיעה הפיזית והנפשית לא תוביל לקריסה כלכלית, כדאי מאוד להיעזר בשירות של עורך דין מומחה לרשלנות רפואית. זהו אחד מתחומי העיסוק העיקריים של משרד עורכי דין עמיר, ובהתאם צוות המשרד מיומן מאוד בהושטת עזרה מועילה.

  איך עורך דין מומחה לרשלנות רפואית מסייע ללקוחותיו?

  הגבול בין טעות אנוש לבין רשלנות הוא דק. אחרי הכל, בתור בני אנוש גם לרופאים מותר לטעות, אך חשוב לזהות מתי מדובר כבר ברשלנות. עורך דין מומחה לרשלנות רפואית יעשה סדר ויסייע בדרכים הבאות:

  * ייעוץ מועיל – לבחינת ההיתכנות של הגשת תביעה, בהתאם לפרטי המקרה. כאמור,  חשוב לציין כי לא כל טעות של רופא או צוות רפואי מוגדרת עפ"י חוק כרשלנות.

  * השגת חוות דעת מומחה להוכחת הרשלנות – במקרים שבהם עורך הדין מעריך כי אכן מדובר ברשלנות, הבקיאות שלו באה לידי ביטוי גם ביצירת קשר עם רופא מומחה על-מנת שאפשר יהיה לצרף לתביעה חוות דעת שתומכת בטענת הרשלנות.

  * תביעת פיצויים – תביעה המפרטת את כל הנזקים שנגרמו עקב הרשלנות, וכוללת גם חוות דעת מומחה התומכת בקביעה שהנזקים הם תוצר של אותה רשלנות. מדובר על בחינת כלל הנזקים,  כולל נזקים משניים כמו צורך בהשגת עזרה בטיפול בילדים בגלל ירידה בתפקוד, ולא רק התייחסות לפגיעה עצמה.

  * ייצוג בוועדה רפואית של הביטוח הלאומי – במקרים שבהם מוגשת תביעה לקבלת גמלת נכות מהביטוח הלאומי, אחד השלבים ההכרחיים בתהליך הוא הופעה בפני ועדה רפואית של מוסד זה. החוק מאפשר לכל אדם להגיע לוועדה בליווי עורך דין, שמוסמך לענות בשמו על השאלות ולייצג אותו באופן מיטבי.

  יושרה מוחלטת ונחישות רבה

  עורך דין מומחה לרשלנות רפואית נדרש קודם כל ליושרה, מפני שכאמור ישנם מצבים שבהם טיפול לקוי הוא תוצאה של טעות אנוש ולא רשלנות. הגבול הדק מחייב גם בקיאות וגם יושרה, על-מנת לא לטעת תקוות שווא. כשכן יש בסיס לתביעה, עורך הדין שמוביל אותה נדרש לנחישות רבה כמו גם ליכולת לעמוד במידת הצורך בפני בית משפט ולהציג טיעונים חדים באופן משכנע. את כל האיכויות החיוניות הנ"ל תמצאו במשרד עורכי דין עמיר, כך שתוכלו לדעת שאתם בידיים מקצועיות ואמינות.

  עורך דין מומלץ רשלנות רפואית

  מדי יום ניתנים אינספור טיפולים רפואיים בכל רחבי הארץ, במגוון רחב מאוד של מצבים: מעקב הריון, עקירת שן בינה, בדיקת MRI, לידה, ניתוח להסרת נגע סרטני, אבחון גורמים לכאבי בטן ועוד. מטרת הטיפול היא כמובן לשפר את המצב של המטופל או המטופלת, עד כדי הצלת חייהם. יחד עם זאת יש גם מקרים שבהם המטופל יוצא עם נזק מהטיפול. חלק מאותם מצבים בהם המטופל יוצא עם נזק נחשבים לרשלנות רפואית אך לא כולם. כדי לדעת האם זו רשלנות או טעות או אפילו יד המקרה שלרופא כלל לא היתה שליטה בו המקרה נבחן עפ"י  המבחן מבחן "הרופא הסביר" – כלומר, אם רופא סביר היה נוהג אחרת, הרופא שביצע את ההליך הרפואי המזיק אכן התרשל. במקרים כאלה יש לפנות אל עורך דין מומלץ רשלנות רפואית כדי לקבל פיצויים הולמים, שיסייעו בהיבט הכלכלי ויאפשרו לקבל טיפול טוב יותר וגם לסייע בעקבות ירידה בתפקוד. ייצוג במקרי רשלנות רפואית הוא אחד מתחומי המומחיות של משרד עורכי דין עמיר.

  איך לבחור עורך דין מומלץ רשלנות רפואית?

  גם אם למטופל נראה שהעובדה שיצא עם נזקר מצביעה בהכרח על רשלנות רפואית והעניין יתברר בקלות, הדברים אינם כך. לא פשוט להוכיח קשר נסיבתי בין טיפול לתוצאה, במיוחד אם הנזק אינו מיידי. לכן, כשבוחרים עורך דין מומלץ רשלנות רפואית יש לבדוק את הדברים הבאים:

  * ניסיון – המפתח לשירות איכותי באמת בתחום הרשלנות הרפואית הוא ניסיון. חשוב למצוא עו"ד עם שנות ניסיון רבות, ובפרט בתיקי רשלנות רפואית שיש להם מאפיינים ייחודיים.

  * קשב – תנאי נוסף להצלחת תביעת רשלנות רפואית הוא קשב מלא אליכם, כדי שכל הפרטים הרלוונטיים יילקחו בחשבון וייכללו בתביעה – גם פרטים הנוגעים להשתלשלות האירועים במהלך הטיפול הרשלני, וגם פרטים הנוגעים לנזק שנגרם בעקבותיו.

  * ליווי צמוד – אדם שחווה רשלנות רפואית מאבד באופן טבעי את האמון באנשי מקצוע. זהו אתגר עבור כל עורך דין שעוסק בתחום, ואחת הדרכים ליצור אמון היא הענקת ליווי צמוד בזמינות מקסימלית. כשהאדם מרגיש שעורך הדין תמיד לצידו, קל יותר לסמוך עליו.

  מחויבות מלאה לכל אדם שנפגע עקב רשלנות

  עורך דין מומלץ רשלנות רפואית הוא גם איש מקצוע בקיא וגם אדם שניחן באכפתיות אמיתית וביכולת להבין את מצוקתו של האדם שפונה אליו. השילוב המדויק בין המקצועי לאישי מאפיין את ההתנהלות של משרד עורכי דין עמיר, שפועל מתוך מחויבות מוחלטת לכל מי שזקוק לעזרה במיצוי הזכויות בעקבות טיפול רשלני ומזיק.

  נפצעתם? חליתם?

  אנחנו כאן בכדי לעזור לכם!

   שירותים נוספים

   post-thumbnail
   תביעות נזיקין - חבויות

   ישנם שורה של מצבים בהם נגרם נזק לאדם, בין אם לגופו ובין אם לנפשו בגינם...

   קרא עוד >
   post-thumbnail
   עורך דין תאונות עבודה

   משרד עורכת דין עמיר מתמחה בייצוג נפגעים בתאונות עבודה. על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לנפגע,...

   קרא עוד >
   post-thumbnail
   עורך דין משרד הביטחון

   קצין תגמולים - משרד הביטחון משרתים אשר נפגעו במהלך שירותם – בין בשירות סדיר, בקבע, בשירות...

   קרא עוד >
   post-thumbnail
   עורך דין ביטוח לאומי

   משרד עורכת דין עמיר מתמחה בניהול הליכים מול המוסד לביטוח לאומי בכל הענפים: תביעות בגין נכות...

   קרא עוד >
   Skip to content