whatsapp-call

נפצעתם? חליתם?

אנחנו כאן בכדי לעזור לכם!

  עורך דין משרד הביטחון

  קצין תגמולים – משרד הביטחון

  משרתים אשר נפגעו במהלך שירותם – בין בשירות סדיר, בקבע, בשירות בתי הסוהר או במהלך שירותם במשטרה, זכאים לדרוש הכרה ופיצוי במסגרת חוק הנכים תגמולים ושיקום.

  קצין התגמולים אמון ומופקד על הטיפול בענייניהם של חיילים/שוטרים/סוהרים שנפגעו במהלך שירותם, בסדיר או בקבע וכתוצאה ממנו, במטרה להבטיח שיקבלו טיפול רפואי נאות ו/או תמיכה כלכלית במידה ונגרמה להם נכות.

  הליכי התביעות נגד קצין התגמולים סבוכים ומורכבים, ומי שלא בקיא בהם עלול להפסיד את זכויותיו.

  למשרד עורכת דין עמיר ניסיון רב ותוצאות מוכחות בהשגת התוצאות הטובות ביותר עבור לקוחותיו.

  המשרד זכה בתיקים מורכבים וקבע תקדימים לזכות לקוחותיו

  בתחומי בריאות הנפש, מחלות שנגרמו במהלך השירות ועוד.

  תביעה למשרד הביטחון

  השירות הצבאי הוא חוויה תובענית מאוד. כל מי שמשרת או משרתת חשופים לפגיעות מסוגים שונים, הן פיזיות והן נפשיות. כשהשירות גורם לנזק, ולמעשה גם כשמתרחשת פגיעה תוך כדי חופשה מהשירות (חופשה מאושרת), ניתן לתבוע פיצוי הולם – והגוף המוסמך לדון בכך הוא אגף השיקום של משרד הביטחון. הגשת תביעה למשרד הביטחון אפשרית אמנם גם ללא עורך דין, אבל בחלק גדול מאוד מהמקרים מעורבות של עו"ד מנוסה בתהליך משפרת באופן דרמטי את סיכויי ההצלחה, וגם מקצרת את פרק הזמן עד לקבלת הפיצוי הראוי. משרד עורכי דין עמיר צבר ניסיון רב בהגשת תביעות נגד משרד הביטחון, ומעמיד לרשות לקוחותיו את הבקיאות המקצועית שנרכשה תוך כדי עשייה.

  מה חשוב לדעת על הגשת תביעה למשרד הביטחון?

  כאשר נמצאים במצב בו היתה פגיעה כלשהי במהלך השירות הצבאי ועומדים בפני הגשת תביעה, כדאי לדעת את הפרטים הבאים:

  * כל סוגי השירות – הזכאות להגשת תביעה כנגד משרד הביטחון רלוונטית לכל המשרתים – בסדיר, בקבע, במילואים וגם אזרחים עובדי צה"ל. באופן טבעי נדרשת הוכחה לקשר בין הפגיעה לבין השירות.

  * זמן – תביעות למשרד הביטחון חייבות להיות מוגשות תוך 3 שנים לכל היותר ממועד סיום השירות שבמהלכו התרחשה הפגיעה. באופן עקרוני ההמלצה היא להקדים ככל האפשר את הגשת התביעה, גם עקב העיכובים האפשריים בתהליך.

  * מענק / קצבה – רק אם ועדה רפואית קובעת 20% נכות ומעלה ישנה זכאות לקצבה חודשית. עבור 10-19% ישולם מענק חד-פעמי, ואם הוועדה הרפואית פוסקת על 9% ומטה, לא ישולם שום פיצוי.

  * ערעור – ניתן לערער על קביעת ועדה רפואית בפני ועדה רפואית עליונה. במקרה שגם פסיקת ועדה זו לא מאפשרת את מימוש מלוא הזכויות של האדם שנפגע תוך כדי שירות, ניתן לנהל משפט מול אגף השיקום – בבית משפט מחוזי.

  מיצוי מלוא הזכויות האפשריות

  שיקום בעקבות פגיעה בצבא הוא תמיד תהליך ממושך, מורכב ומן הסתם גם יקר. הגשת תביעה למשרד הביטחון מאפשרת את מיצוי מלוא הזכויות הרלוונטיות, ולכן חשוב להפקיד אותה בידיים מקצועיות. משרד עורכי דין עמיר מטפל במקרים אלה מתוך מחויבות מוחלטת ואמונה כי למי שנפגע בצה"ל מגיע השירות הטוב ביותר, כאמור על בסיס ניסיון נרחב ובנחישות רבה.

  עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון

  כל מי שבוחר להתגייס לצה"ל, משרת במילואים או בקבע עלול לשלם על כך מחיר יקר, גם בפגיעה פיזית וגם בפגיעה נפשית. עובדה זו כמובן ברורה לכל ישראלי וישראלית, כשמהצד של המדינה ההתחייבות היא לתמוך באופן מלא במי שאכן ייפגע, הן בפיצוי הולם והן בסיוע בשיקום. למרבה הצער המחויבות של המדינה לא תמיד מקוימת, ולכן יש מצבים שבהם כדאי להיעזר בשירות של עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון. משרד עורכי דין עמיר מטפל במקרים אלה מתוך תחושת שליחות ועל בסיס ניסיון מעשי רחב היקף.

  איך מסייע עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון?

  לאחר קולות שנשמעו בשנים האחרונות, אחד מהם באופן שזעזע מדינה שלמה, היום שינה מודעות לא רק לפציעות פיזיות של חיילים אלא גם לפציעות נפשיות. עדיין, ההתמודדות מול משרד הביטחון אינה קלה. זהו גוף שלא מקבל בקלות את הנאמר על ידי אותם חיילים הסובלים מפגיעות שונות. עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון יכול לעזור במספר דרכים:

  * נטרול הנחיתות המובנית – אגף השיקום של משרד הביטחון הוא גוף גדול וחזק. כמו כל גוף שלטוני גדול וחזק, בחלק מהמקרים הוא מתנהל באטימות. כשאדם שנפגע במהלך שירותו הצבאי נתקל באטימות זאת, הוא חסר אונים – בגלל פערי הכוח בינו לבין אגף השיקום. עורך דין מנוסה מטה את הכף בחזרה לטובת האדם.

  * חוות דעת של מומחים – משרד הביטחון לא ממהר להכיר בכל פגיעה כקשורה לשירות הצבאי. בהקשר זה חשוב לזכור שישנם מצבים שבהם הזיקה לא מובנת מאליה. למשל, כשאדם מפתח תסמונת מעי רגיז עקב תנאי שירות תובעניים ולחץ רב. כשעורך דין מגייס חוות דעת מומחה המעידה על הזיקה לאגף השיקום קשה יותר להתנגד.

  * ייצוג בפני ועדה רפואית – החוק מאפשר למי שקיבל זימון לוועדה רפואית של משרד הביטחון להתייצב עם עורך דין, שייצג את האינטרסים שלו באופן מקצועי.

  * הגשת תביעה לבית משפט – בעזרת עורך דין מומחה ניתן גם להגיש תביעה נגד אגף השיקום לבית משפט מחוזי.

  היכרות מעמיקה עם המערכת בדרך למיצוי הזכויות

  כשנוצר צורך בעזרה של עורך דין לתביעות נגד משרד הביטחון ישנו עוד מרכיב חשוב באיכות השירות: היכרות עם אגף השיקום ועם אופן התנהלותו. הניסיון הרב שהצטבר במשרד עורכי דין עמיר כולל גם את המרכיב הנ"ל, ובשילוב הבקיאות המקצועית, הנחישות חסרת הפשרות והמחויבות המוחלטת לכל לקוח ולקוחה, התוצאה היא שירות בסטנדרטים גבוהים במיוחד.

  נפצעתם? חליתם?

  אנחנו כאן בכדי לעזור לכם!

   שירותים נוספים

   post-thumbnail
   עורך דין תאונת דרכים

   תאונות דרכים לעיתים מביאות לתוצאות הרות אסון, לנזקים בלתי הפיכים לנפגעים ולקרוביהם בין שמדובר בפגיעה...

   קרא עוד >
   post-thumbnail
   עורך דין תאונות עבודה

   משרד עורכת דין עמיר מתמחה בייצוג נפגעים בתאונות עבודה. על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לנפגע,...

   קרא עוד >
   post-thumbnail
   עורך דין רשלנות רפואית

   משרד עורכת דין עמיר מתמחה בייצוג מטופלים אשר נגרם להם נזק במהלך טיפול רפואי -...

   קרא עוד >
   post-thumbnail
   תאונות אישיות תלמידים

   על פי חוק, רשות מקומית חייבת לבטח את תלמידיה בביטוח תאונות אישיות. התשלום עבור ביטוח...

   קרא עוד >
   Skip to content